Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pěkov slavil 755 let

24. 6. 2011

Pěkov a SDH Pěkov slavili svá výročí

 

Obec Pěkov si v sobotu připomněla 755 let od první písemní zmínky a místní hasiči 130 let od založení sboru.

Páteční podvečer proběhl veoslava-hony-062.jpg slavnostním duchu výroční schůzí za účasti hostů ze sousedních hasičských sborů. Nálada byla velmi příjemná a přátelská. Došlo na společné fotografování, předání ocenění a večerní rozpravy nad pivečkem.

Sobota dopoledna byla opět v režii hasičů, kteří připravili u Honského rybníka soutěž v požárním útoku. Souteže se zúčastnilo na 10 družstev přespolních a 3 týmy sestavil SDH Pěkov. Jak se komu dařilo si můžete přečíst v článku věnovanému pouze soutěži v rubrice Akce.

Milena Čápová, Ivana Vrbová a Šárka Pokorná připravili program pro sraz rodáků v budově Pěkovské školy. Paní Čápová ve spoulupráci s monsiňorem Marianem Lewickim uspořádali svěcení zvonění na kapli Panny Marie Pomocné. Šárka Pokorná připravila v místní knihovně pěknou výstavu fotografií starého Pěkova a Ivana Vrbová se strala o rodáky, kteří zavítali do Pěkova na tuto akci.

Po druhé hodině probíhal hlavní program na Pěkovském hřišti. Po úvodním slově Daniela Denygra (SpRPH) a Zdeňka Pohla (SDH) přišlo na řadu poděkování partnerům akce. Slovo dostala starostka města Police nad Metují Mgr. Ida Seidlmanová, která popřála Pěkovu do budoucna vše dobré. Město Police n. M. příspělo SpRPH i SDH významnou částku na realizaci oslav.

 

Odpolední program zahájila kapela Náladovka se Suchého Dolu, která s přestávkami hrála do pozdních odpoledních hodin. Hlavní program si připravili sami Pěkováci. V půl čtvrté předvedli krojovaný tanec "Česká beseda". Velmi zdařilé vystoupení odměnilo zhruba 400 návštěvníků velkým potleskem.

Kolem půl paté nás navštívil souoslava-hony-091.jpgbor SPONA ze Suchého Dolu. Opět zdařile vystoupení bylo zaměřeno na módní přehlídku a kolekci oděvů z dob nedávno minulých. Mezi "manekýny" nechyběl ani starosta obce pan Vítězslav Vítek.

Po skončení přehlídky se již blížil podvečer a sním spojená taneční zábava pánové Mazač a Trnovský hráli do ranních hodin ke spokojenosti publika.

Závěrem hodnotíme akci jako zdařilou a po dohodě mezi Společností pro rozvoj Pěkova a Honů, o. s. a Sborem dobrovolných hasičů v Pěkově bude zisk z akce investován zpět do obce. 

Děkujeme všem za účast a těšíme se na dalších akcích, které budou v našich obcích realizovány.

Poděkování:

Společnost pro rozvoj Pěkova a Honů, o. s. a SDH Pěkov za organizaci, paní Mileně Čápové za pomoc při zprostředkování slavnostního svěcení a pečení koláčků, paní Šárce Pokorné za uspořádání výstavy, všem výše jmenovaným kulturním tělesům a všem, kdo se aktivně podílel na přípravách a realizaci oslav. Dík si zaslouží i Michal Kozár ze pečení a obsluhu stánku s prasátkem, děvčata a chlapci (muži), kteří pomáhali s prodejem nápojů a piva.

 

redakce