Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výročí Honů oslaveno s noblesou

14. 9. 2010

ObrazekPořád byl termén kdesi v dáli. S plánováním oslav bylo započato někdy počátkem dubna 2010, kdy jsme zjistili z moudrých knih, že 9. října 1560 byla založena naše malebná a poetická vesnička Hony.

Královehradecký kraj vyhlásil dotační titul na podporu profesionálních i neprofesionálních kultůrních aktivit. Naše nové sdružení bylo zaregistrováno v polovině dubna a uzávěrka příjmu žádosti byla stanovena na 30. duben. Rychle jsme sestavili žádost včetně příloh a ještě bez razítka (toho času bylo ve výrobě) jsme doporučeně odeslali na adresu Krajského úřadu v Hradci Králové. Žádost byla napsána bez závad a prošla do druhého hodntoícího kola. Bohužel, podporu našli tradiční regionální projekty.

Další možností bylo požádat Město Police nad Metují, které rozdělovalo granty na druhé pololetí 2010. Žádost byla akceptována a město přispělo 20 000 Kč. Děkujeme tímto městu Police nad Metují a starostce Mgr. Idě Seidlmanové za finanční podporu. Obrazek

Následoval prázdninový shon se zařízováním všeho důležitého. Jak se nám zadařilo můžete posoudit ze sobotní akce. Až na některé malé mouchy snad vše klaplo a občané a přátelé Honů vytvořili oslavám krásnou kulisu. Na Honysi našlo cestu zhruba 300 návštěvníků včetně personálů, což je krásná odměna organizátorům.

P.S. - škoda že nedorazil prezident

Děkujeme zejména:

Městu Police nad Metují - finanční příspěvěk

Kozár Miroslav - finanční příspěvěk

Veba Broumov, a. s. - finanční příspěvěk

firma Friml - finanční příspěvek

p. Plilař - finanční příspěvěk

SHD Pěkov - technická pomoc

všem co pomohli s občerstvením (rád bych poděkoval všem jmenovitě, ale ještě neznám všechny jménem)

Jaroslav Šolc - příprava galerie v krámě

panu Trnovskému a Richterové za moderování a zábavný program

Klubu veteránů z Velkých Petrovic

kapele BTK z Beděkova nad Metují

Josefu Nývltovi - dětské modely

Děkujeme za Vaší účast a podporu!!!!!

 

Společnost pro rozvoj Pěkova a Honů, o. s.Obrazek