Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nová zvonička a propor jsou vysvěceny

17. 9. 2012

V sobotu 15. září od 14 hodin proběhlo slavnostní vysvěcení nové honské zvoničky a proporu místní části Hony.

Polický farář pan Mariazvonicka-15.9-007-----kopie.jpgn Lewicki slavnostně vysvětil náš nový zvon a zvoničku. Zvon o rozměrech 28 x 28 cm dostal jméno Johan. Johan byl opat v roce 1560, který prodal pozemky prvním kolonistům, kteří založili naší obec. 

Zároveň vysvětil i náš nový prapor místní části Hony. Honský znak byl součástí heraldické mapy bývalého broumovského okresu před druhou světovou válkou. Požádali jsme odborníka na heraldiku, aby  nám odborně celý znak popsal. Vysvětlení zveřejníme v nejbližších dnech.

Během slavnostní ceremonie se na honské návsi sešlo přes sto občanů, chalupářu a návštěvníku ze spřátelených obcí  Pěkova, Suchého Dolu, Martínkovic a dalších.

Pozvání přijala starostka města Police nad Metují paní Ida Jenková.

Odpoledně program pokračzvonicka-15.9-005-----kopie.jpgoval sousedským posezením v restauraci U Generála Laudona. K dobré náladě přispěla i skvělá dvojice muzikantů, panové Trnovský a Mazač. 

Děkujeme všem, kteří pomohli s realizací projektu a kteří se podíleli na sobotním slavnostním dnu. Jsme rádi, že projekt a jeho výstup má u občanů Honů úspěch a budeme se snažit o získání dalších finančních prostředků, které budeme společně s občany Pěkova a Honů investovat do rozvoje obcí.

S úctou a přáním všeho dobrého

Daniel Denygr